Mos lejoni që likeri në Bed of Roses t'ju trembë, në fakt është një koktej shumë i bukur.
Jägermeister shton thellësi në këtë përzierje ëmbël dhe të thartë dhe çdo gjë balancon jashtë për një shijshëm të shijshme. Si gjithmonë, ju do të gjeni se limoni i freskët dhe gëlqere janë më të mirë dhe, në qoftë se ju mund të merrni atë, të provoni disa grenadine shtëpi .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 pjesë Jägermeister
- 2 pjesë lëng limoni
- 1 pjesë shurup grenadine
- 1/2 pjesë
- lëng limoni
- garniturë:
- fetë e gëlqeres
- garniturë:
- qershi
Si ta Bëni
- Kombino dhe shkundni të gjithë përbërësit mbi akull.
- Silleni në koktej ose xham të lartë.
- Shto një fetë të gëlqeres dhe qershisë për të zbukuruar.
Recetë për mirësjellje: Jagermeister
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 102 |
| Fat i shëndoshë | 1 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 11 mg |
| karbohidratet | 29 g |
| Fibër diete | 5 g |
| proteinë | 2 g |