Çaji limon është i përsosur për netët e ftohta dhe natyrisht, jo aq keq nëse keni zbritur me një të ftohtë. Sekreti i shijes është se si është bërë çaji - do të vini re se nuk ka nevojë të shtoni limon kur shërbeni.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 4 qese çaji
- 2 teaspoons zhvishem limoni integruar
- 1 lugë çaji lëng limoni
- 4 gota
- ujë të vluar
Si ta Bëni
- Ujë i zier.
- Shto lëvozhgë limoni, lëng limoni dhe qese çaj .
- Lejo të kumbosh për 10 minuta.
- Shërbyer nxehtë dhe shtoni qumësht ose sheqer. Për një variacion, provoni të shtoni sheqer vanilje!
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 3 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 10 mg |
| karbohidratet | 1 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |