Ky mish është me lagështi dhe flavorful - dhe përbërës sekret është salcë kosi së bashku me viçin terren dhe derri terren.
Së bashku me mishin e tokës, karrota të copëtuara, thërrimet e qumështit shtojnë cilësi dhe aromë të mishit. Të ndjehen të lirë për të përdorur të gjitha viçi terren, një kombinim i gjeldeti terren dhe disa mish derri terren ose një raport krejtësisht të ndryshme në varësi të shijet tuaja. Buka është e kalitur me kripë dhe piper, por kripë e kalitur mund të përdoret për t'i zëvendësuar ato, ose të shtoni një erëza të kripës pa barishte në mish.
Pluhuri djegës do të bënte një shtesë të shkëlqyeshme për mishlin, ose edhe të përdorte disa lugë çaji me erëza taco dhe të hiqte kripën.
Më shumë Recipes Meatloaf
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 kile mish i dobët terren viçi
- 1 derr mish derri
- 1 filxhan copëtuar karrota
- 1/3 copë qepë të copëtuar
- 1 copë copëza copëza
- 1 lugë çaji kripë
- Dash piper, për shije
- 1 filxhan krem kosi
Si ta Bëni
- Ngrohni furrën në 350 ° F.
- Në një tas të madh përzierës, kombinoni të gjithë përbërësit. Mix mirë me duart tuaja derisa të kombinohen mirë.
- Pat përzierjen e mishit në një pan pan 9x5x3-inch.
- Piqeni mishin në furrën e nxehur për rreth 1 orë e gjysmë.
- Le të qëndrojë për 10 minuta.
- Derdhni yndyrën dhe transferoni në pjatën e shërbimit.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 375 |
| Fat i shëndoshë | 21 g |
| Fat i ngopur | 8 g |
| Fat i pangopur | 8 g |
| kolesteroli | 117 mg |
| sodium | 152 mg |
| karbohidratet | 12 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 33 g |