Ky recetë e lehtë për stroganoff viçi përdor viçin e pjekur të mbetur, përzierjen e supë me qepë, kërpudha, krem me supë me kërpudha dhe krem kosi.
Stroganoff është një mënyrë e shkëlqyer për të përdorur viçin e mbetur të pjekur. Ndjehuni të lirë të përdorni rosto të mbetura të mishit të derrit në recetë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 deri në 3 gota të mbetura në kuti
- viçi i pjekur
- 1 mund (10 3/4 oz) krem me supë kërpudha
- 1 supë me qepë të kuqërremë (përzierje e thatë)
- 1 mund ose jar (4 oz) kërpudha feta
- 1/2 deri 3/4 filxhan krem ose gjysma dhe gjysma
- 1 ose 2 lugë salcë kosi, nëse dëshironi
- Kripë dhe piper për shije
Si ta Bëni
- Kombinoje të gjithë përbërësit përveç kremit dhe salcës kosi në tenxhere të ngadaltë.
- Cover dhe kuzhinier në të ulët për 4-6 orë.
- Shto krem dhe krem kosi, nëse përdorni, dhe kuzhinier për 10 minuta më gjatë. Shijoni dhe shtoni kripë dhe piper, sipas nevojës. Thureni përzierjen me një rezervë të ujit ose mishit të viçit, nëse është e nevojshme.
Shërbyer stroganoff mbi petë veze , makarona, oriz. Shtoni brokoli me avull ose spears asparagus, nëse dëshironi.
Shërben 4.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
Mish lope Crock Pot Stroganoff me krem kosi
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 192 |
| Fat i shëndoshë | 15 g |
| Fat i ngopur | 9 g |
| Fat i pangopur | 4 g |
| kolesteroli | 50 mg |
| sodium | 177 mg |
| karbohidratet | 10 g |
| Fibër diete | 3 g |
| proteinë | 6 g |