Një pjatë flavorful bërë me përbërës të thjeshtë qilar. Shërbyer këto steaks me pure patate ose petë.
Recipes të ngjashme
Biftek i rrumbullakët për kokrra me Gravy
Biftek zviceran i modës së vjetër
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 qepë të purpurtë të mesëm, të ndarë dhe të prerë në feta 1/4-inç
- 4 deri në 6 vija me brirë
- Erëza kreol ose përzierje të tjera të erëza (kripë dhe piper)
- 3 lugë miell
- 3 lugë ujë të ftohtë
- 1 lugë çaji Kuzhina Bouquet ose salcë me lëng mishi tjetër
- kripë dhe piper për shije
Si ta Bëni
- Vendi onions feta në crockpot.
- Sasi vezë me përzierje erëza; vend në crockpot në onions.
- Përzjeni miellin me ujë të ftohtë; llokoçis me një pirun ose shul të vogël deri sa të qetë. Shtoni salce me ngjyrë kafeje; lugë mbi biftek.
- Cover dhe kuzhinier në të ulët për 7-9 orë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 829 |
| Fat i shëndoshë | 43 g |
| Fat i ngopur | 17 g |
| Fat i pangopur | 20 g |
| kolesteroli | 247 mg |
| sodium | 1.780 mg |
| karbohidratet | 28 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 78 g |