Është mesi i dimrit dhe keni këtë dëshirë të thellë për një Pina Colada , por nuk është pija e duhur për sezonin. Kjo është ajo ku përshtatjet si kjo Festa Spice mund të ndihmojnë - një shije të dy sezoneve në një gotë.
Ky koktej përdor Ciroc kokosit vodka me krem kokosit dhe lëng pineapple për atë kontakt të verës. Dimri vjen në shtimin e ngushëllimit të qumështit dhe vezës, të cilat i shtojnë kremozës, pastaj të gjitha bashkë me erërat e preferuara tona të sezonit.
Një gjë që më pëlqen të bëj me këtë pije është përdorimi i gjysmës së erëzave në shkundje, dhe përdorim gjysmën tjetër si një garniturë në krye. Duke bërë këtë ju integroni erëza brenda bazës së koktejit dhe keni një garniturë interesante. Rregullo erëz përdor dhe shumat për të përshtaten shijet tuaja.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces
- Cîroc Vodka kokosit
- 1/2 ons
- kremi i krem kokosit
- 1/4 ons
- lëng ananasi
- 1-ons tërësi
- qumësht
- 1
- E bardha e vezes
- 2 dashes
- kanellë
- 2 dashes arrëmyshk
- 2 dashes alpice
Si ta Bëni
- Kombinoje vodka, krem kokosit , qumësht, vezë dhe një dash prej secilës prej erëzave në një shaker kokteje të mbushur me akull.
- Shake fuqishëm për të paktën 30 sekonda për të siguruar vezë është përzier siç duhet.
- Shtrëngoni në një xhami të ftohtë të modës së vjetër .
- Top me erëza të mbetura dhe copëzat e kokosit.
Recetë për mirësjellje: Ciroc Vodka
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 246 |
| Fat i shëndoshë | 21 g |
| Fat i ngopur | 17 g |
| Fat i pangopur | 2 g |
| kolesteroli | 19 mg |
| sodium | 80 mg |
| karbohidratet | 11 g |
| Fibër diete | 5 g |
| proteinë | 6 g |