Nëse nuk keni kohë për të copëtuar kokën e tërë lakër dhe karrota të panumërta, blini disa çanta veggies copëtuar - pa pouches salcë - dhe thjesht bëni salcë tuaj të ulët yndyrë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1/2 filxhan majonezë pa yndyrë
- 2 tbsp musht
- uthull
- 1 tsp
- Dijon mustardë
- 2 tsp
- sheqer (ose zëvendësues i sheqerit nëse preferoni)
- 1/4 farë selino selino (opsionale)
- 1 qese 16-ounce e perzierjes me kasese te gatshme
Si ta Bëni
- Në një tas të vogël, vëna majonezë, uthull musht, mustardë, sheqer, dhe selino farë së bashku.
- Përzierje e bishës me bishë në një tas të madh. Hidh salcë mbi krye dhe hedhje.
- Nëse keni nevojë ta pakësoni pak, shtoni një lugë gjelle ose dy qumështi jo të lëngshëm.
- Ftoheni derisa të jeni gati për të shërbyer.
Per Shërbyer: Kalorive 48, Kalorive nga Fat 7, Totali i Shëndetësisë 0.8g, (ul 0g), Kolesteroli 3mg, Natriumi 194mg, Karbohidrat 9.2g, Fiber 1.7g, Proteina 1.1g
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 377 |
| Fat i shëndoshë | 20 g |
| Fat i ngopur | 3 g |
| Fat i pangopur | 6 g |
| kolesteroli | 8 mg |
| sodium | 165 mg |
| karbohidratet | 33 g |
| Fibër diete | 20 g |
| proteinë | 31 g |