Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 Tbsp piper kajsi (tokë)
- 1 pluhur Tbsp hudhër
- 1 Tbsp qepë pluhur
- 1 lugë basil (tharë)
- 1 tsp oregano (tharë)
- 1 lugë trumzë (tharë)
- 1 lugë majdanoz (thekon të thata)
- 1 tsp shijshme (tharë)
- 1 tsp mace (tokë)
- 1 lugë piper i zi (tokë e freskët)
- 1 lugë urtë (e tharë)
- 1 lugë borzilok (tharë)
- 1 lugë limoni (toka, e tharë, e integruar, çakalli me lëvozhgë limoni)
Si ta Bëni
Kombinoje piper piper cayenne , pluhur hudhër , pluhur qepë , basil , rigon , trumzë , thekon majdanoz, maja , piper i zi, i urtë , borzilok dhe lëvozhgë limoni. Përzihet mirë. Vendoseni në një enë qelqi të mbyllur dhe ruani në një vend të freskët, të errët deri në katër muaj. Përdoreni në të gjitha llojet e ushqimeve të këndshme.
Receta mund të shumëzohet shumë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 6 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 52 mg |
| karbohidratet | 1 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |