Çfarë do t'ju nevojitet
- 4 deri në 5 patate të mesme, të skuqura dhe të feta
- 3 lugë miell
- kripë dhe piper
- 1 mund (16 ounces) salmon, drenazhuar dhe i fëlliqur
- 1/2 filxhan qepë copëtuar
- 1 mund (10 3/4 ounces) krem me supë me kërpudha ose krem me supë selino
- 1/4 filxhan uji
- dash arrëmyshk
Si ta Bëni
- Vendi gjysma e patateve në tenxhere ngopur ngopur / Crock Pot. Sasiqini me gjysmën e miellit, pastaj spërkatni lehtë me kripë dhe piper.
- Mbulo me gjysmën e salmonit të pjekur; sasi e vogël me gjysmën e qepëve. Përsëriteni shtresat. Kombinoje supë dhe ujë; derdh mbi krye të përzierjes së patates dhe salmonit. Sasi e vogël me vetëm një dash e arrëmyshk.
- Mbulo dhe kuzhinier në të ulët për 7-9 orë, ose derisa patatet të jenë të tenderit.
Më shumë Recipes
Salmon dhe Croquettes misri
Salmon Divan
Salmon Newburg Recipe
Salloni Easy Salmon
Salmon Patties
Salmon Souffle
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 438 |
| Fat i shëndoshë | 28 g |
| Fat i ngopur | 14 g |
| Fat i pangopur | 8 g |
| kolesteroli | 108 mg |
| sodium | 349 mg |
| karbohidratet | 24 g |
| Fibër diete | 3 g |
| proteinë | 22 g |