Kungull Butternut është pjekur me një mjaltë të spikuar dhe shurup pecan. Kjo është një pjatë e shijshme.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 kungull i madh butternut, i ndarë në gjatësi
- 1/4 filxhan gjalpë i shkrirë
- 1/4 filxhan mjaltë
- 1/2 filxhan pecans copëtuar imët
- 1/4 lugë çaji kanellë
Si ta Bëni
- Scoop fara nga butternut kungull. Organizoni copa kungull butternut, me prerje të poshtme, në një pjatë të madhe për pjekje. Hidh ujë të nxehtë në pjatën e pjekjes në një thellësi prej rreth 1/4 inç. Pjek butternut kungull në 350 ° për 50 deri në 60 minuta, ose deri në tender. Kungull i ftohtë; zhvishem.
- Pritini kungull në feta 1/2-inç dhe vendosni në një pjatë për pjekje 9x13x2-inch. Derdh gjalpë dhe mjaltë mbi kungull, pastaj spërkatni me pecans dhe kanellë. Kthehuni në furrë dhe piqni për 15 deri në 25 minuta, derisa kungulli butternut është xham dhe i nxehtë.
Më shumë Recipes
Butternut Kungull Pie
Kungull Butternut piqem me kanellë Brown Sugar Crumb Topping
Butternut Kungull pjekur kungull
50 Recipes kungull
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 276 |
| Fat i shëndoshë | 21 g |
| Fat i ngopur | 8 g |
| Fat i pangopur | 9 g |
| kolesteroli | 31 mg |
| sodium | 4 mg |
| karbohidratet | 24 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 2 g |