Ky recetë çokollatë luleshtrydhe gojëmjaltë është freskuese dhe e shëndetshme. Nëse keni një blender me një funksion akull-crusher, ju mund të bëni këto smoothies atje. Përndryshe, ju mund të dëshironi të përdorni një përpunues të ushqimit, pasi luleshtrydhe të ngrira mund të jenë të vështira për t'u shtypur. Ose mendoni të investoni në një blender Vita Mix (krahasoni çmimet.
Shërbyer këto smoothies për mëngjes, një meze të lehtë ose ëmbëlsirë. Starbucks shikojnë: këto smoothies shijojnë vetëm si një Frappuccino!
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 gota luleshtrydhe të ngrira me feta
- 1/2 filxhan qumësht pa yndyrë
- 1/2 filxhan lëng pineapple
- 1/2 filxhan yndyrë jo-yndyrë vanilje
- 1 Tbsp. patate të skuqura semisweet çokollatë
- 1 Tbsp. pluhur kakao unsweetened
Si ta Bëni
- Vendi luleshtrydhe të ngrira në blender ose përpunues të ushqimit së pari.
- Shtoni qumësht dhe lëng. Top me përbërësit e mbetur.
- Pastë deri sa të qetë, duke ndaluar për të nxitur frutat poshtë në fijet e blender, nëse është e nevojshme.
Recipes Smoothie
Lëngjet e frutave të boronicës
Cherry Vanilla Smoothies
Qumështi çokollatë
Banana Smoothie
Gjalpë Kikirik Banane Smoothie
Receta të frutave gllabëruese
Cake Smoothies karrota
Peach Smoothie
Mango Smoothie
Berry Fruta Flokëkuq
Smoothies kungull
Orange Kremsicle Smoothies
Lëngjet e limonit të boronicës
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 525 |
| Fat i shëndoshë | 26 g |
| Fat i ngopur | 15 g |
| Fat i pangopur | 8 g |
| kolesteroli | 29 mg |
| sodium | 142 mg |
| karbohidratet | 65 g |
| Fibër diete | 10 g |
| proteinë | 12 g |