Planifikoni një parti dhe kërkoni për meze të lehtë që janë të sigurt për të mbushur mysafirët tuaj? Një regjistër i Partisë Salmon është pak më ndryshe nga një pjatë e zakonshme e djathit dhe biskotave, dhe është një oreks i këndshëm i përhapur për mbledhjet e festës ose partitë, apo edhe një mëngjes i vogël i vogël.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 mund (16oz) salmon
- 1 pkg (8oz) djathë krem, zbutur
- 1 lugë gjelle lëng limoni
- 2 lugë çaji të grirë
- 1 lugë çaji rrikë
- 1/4 lugë çaji aromë tymi të lëngshme
- 1/2 filxhan pecans copëtuar
- 3 lugë majdanoz të copëtuar
Si ta Bëni
- Rrjedhni salmonin dhe hiqni lëkurën dhe eshtrat.
- Kombino salmon me gjashtë përbërësit e ardhshëm.
- Përzierje tërësisht dhe dridhuni disa orë. Kombinoje pecans dhe majdanoz.
- Përzierje Salmon formë në 8x2-inch shkrimet dhe rrokulliset në përzierje arrë.
Më shumë Recipes Salmon
Salmon Patties
Salmon Souffle
Salmon dhe Croquettes misri
Salmon Bisque
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 259 |
| Fat i shëndoshë | 21 g |
| Fat i ngopur | 7 g |
| Fat i pangopur | 7 g |
| kolesteroli | 67 mg |
| sodium | 127 mg |
| karbohidratet | 3 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 16 g |