Në këtë recetë, një kokë lakër është prerë në wedges, i gatuar, pastaj i pjekur me domate dhe seasonings.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 lakër kokë të madhe
- 3 domate mesatare, me dics
- 1 qepë të vogël të bardhë, copëtuar
- 1/2 lugë çaji pluhur hudhër
- 1/2 lugë çaji kripë
- 1 lugë çaji piper i zi
- 1/4 lugë çaji farë karaibe
- 1/8 filxhan me ujë ose
- aksioneve të pulave
Si ta Bëni
- Ngrohni furrën në 325 ° F (165 ° C / Gas Mark 3).
- Gjashtëmbë lakër dhe vlim atë në një kazan të madh ose furrë holandeze për 10 minuta.
- Hiqni seksionet e lakrës; vendosni në një pjatë të pjekjes së cekët.
- Kombino përbërësit e mbetur në një tas të vogël; derdh mbi lakër.
- Piqni për 30 minuta, ose derisa të absorbohet lëngu. Kthejeni pjesët e lakrës në gjysmë të rrugës në kohën e gatimit, kështu që zhurmat gatuhen në mënyrë të barabartë.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
Shiko gjithashtu
- Recipes preferuar lakër
- Si të prerë një shef lakër në wedges
- Matja e shpejtë dhe grafiku i konvertimit të temperaturës
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 109 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 75 mg |
| karbohidratet | 25 g |
| Fibër diete | 9 g |
| proteinë | 5 g |