Ky mish pule është një punë e lehtë për t'u përgatitur dhe pjekur në mikrovalë. Është një kombinim themelor i mishit të bërë me përzierje me supë me qepë dhe një djathë të copëtuar pak. Të ndjehen të lirë për të përdorur një djathë piper djathë përzierje në këtë recetë.
Shiko gjithashtu
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 kile mish i dobët terren viçi
- 1 vezë, rrahur
- 1/2 filxhan crumbs bukë të thjeshtë
- 1/4 filxhan qumësht
- 2 lugë përzierje të thatë supë qepë
- 2 lugë gjelle ketchup
- 1 1/2 lugë salcë soje
- 1/2 filxhan djathi i copëtuar zviceran ose çedar
Si ta Bëni
- Kombinoje të gjithë përbërësit dhe përzihet me butësi me duart e pastra ose me pirun; formë në një copë të rrumbullakët.
- Vendi mishi në një pjatë me mikrovalë të sigurt, mbuluar me letër të përdredhur dhe mikrovalë në LARTË për 10 minuta, duke e kthyer pjatën për një çerek kthesë pas 5 minutash.
- Drain dhe mbuluar me fletë metalike; le të qëndrojë 10 minuta para se të presje.
Meatloaves Më shumë
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 500 |
| Fat i shëndoshë | 27 g |
| Fat i ngopur | 13 g |
| Fat i pangopur | 10 g |
| kolesteroli | 194 mg |
| sodium | 870 mg |
| karbohidratet | 15 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 47 g |