Kjo është një e mirë, e ëmbël ngjyrë kafe shufra sheqer fshij që ju kërkon pak kohë prep. Natyrisht, ndjehuni i lirë për të rregulluar nxehtësinë duke përdorur një pluhur të nxehtë ose të butë djegës. Ky është një nga të preferuarat e mia dhe ne garantojmë se do të bëhet edhe njëra nga tuajat.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1/2 filxhan / 120 ml sheqer kafe
- 1/3 filxhan / 80 ml
- kripë (det ose kosher)
- 1/3 filxhan / 80 ml
- spec i kuq
- 1/3 filxhan / 80 ml
- pluhur djegës (zgjidhni një pluhur të nxehtë ose të butë në varësi të shijet tuaja)
Si ta Bëni
- Përzieni përbërësit së bashku në një tas të vogël.
- Fletë fort fshij në mënyrë të barabartë mbi gjizë 30-40 minuta para pirjes së duhanit. Përfundoni në përfundimin e plastikës ose vendosni në një qese plastike të madhe dhe le të uleni në temperaturën e dhomës.
- Ky rub mund të ruhet në një enë ajri të shtrënguar për disa ditë, por pas një jave ose dy sheqeri kafe do të fillojë të kristalizojë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 40 |
| Fat i shëndoshë | 1 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 2,439 mg |
| karbohidratet | 9 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 1 g |