Një pije e zezë dhe e zezë e birrës është një variacion specifik i markës së zezë dhe ngjyrosur . Në vend të një ale i zbehtë, Blue Moon (një witbier) është shtresa nën Guinness dhe shton një shënim freskuese të agrume pas errësirës së zezë, e thatë është zhdukur.
Shumë bare janë të forta në tap me një lugë të zezë dhe me ngjyrë të bashkangjitur për të derdhur Guinness gjatë. Por nëse jeni duke derdhur në shtëpi një lugë bar do të punojë, mashtrimi ndaj shtresave është një derdhje e ngadaltë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 6 ounces Blue Hënë Beer
- 6 ounces
- Guinness Stout Birra
Si ta Bëni
- Hidh Moon Blue në një gotë pint.
- Fluturojeni Guinnessin në krye për të mbushur xhamin, duke e derdhur mbi një lugë bar (ose lugë të Zezë dhe Tan) mbi Hënë Blu.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 146 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 14 mg |
| karbohidratet | 12 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 2 g |