Get pak i mërzitur me këtë koktej mërzitshëm që është e përkryer për një parti Halloween . Surpriza e Ujit të Ujrave është, pa dyshim, më shumë mashtrim se çdo gjë tjetër, megjithëse përzierja rum-portokalli nuk është gjysmë e keqe.
Nëse ju doni të shtoni në mërzitshëm, përdorni lëng portokalli me një shumë të pulpë. "Surpriza" opsionale është një substancë plazmë e bërë nga xhelatinë e ngjyrosur që lulëzon në ngjyrë të errët me ngjyrë dhe mund të jetë çdo ngjyrë / aromë që ju pëlqen - me të vërtetë nuk ka 'rregulla' me këtë.
Më shumë kokteje të frymëzuara nga Halloween
- Jack-o-Lantern Koktej Recipe
- Recetë për Koktej Candy Corn
- Vampire Kiss Martini Recipe
- El Diablo Recipe
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces
- rum
- 1/4 ons
- blu curaçao
- 1 ons
- lëng portokalli
- 1/2 onç lëng limoni
- 1 paketë Jell-O (opsionale)
- 1 filxhan me ujë të valë (opsional)
- 3/4 filxhan
- vodka (opsionale)
Si ta Bëni
- Hidheni rumun, kujdesin e kaltër dhe lëngjet në një shaker koktej me akull.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
Surpriza: (opsionale)
Përgatitni para kohe, në mënyrë që të jetë gati kur të keni mbaruar shtrëngimi i Ujit të Dimrit.
- Shpërndani Jell-O në ujë të valë.
- Shtoni vodka dhe vendoseni në frigorifer.
- Pak para se Jell-O gels up, rrah atë me një lëvizje.
- Le të vendoset për të paktën 5 minuta.
- Lugë me kujdes Surpriza në gotë me ujë të lagur.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 560 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 8 mg |
| karbohidratet | 8 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |