Park Avenue është një Perfect Martini shijshme pineapple-salcë. Është një pije e shkëlqyer për të shkundur një rutinë Martini dhe është e bukur në ditët e nxehta të verës ose për një aperitiv freskues. Kjo është gjithashtu një pije e shkëlqyeshme për ata që nuk kënaqen me thatësinë e Martinit klasik , por po kërkojnë diçka shumë të ngjashme. Jepni një provoni, ai thjesht mund të bëhet një favorit i ri.
Ashtu si me të gjitha Martinis, unë rekomandoj që të shkosh me shpirtra premium, veçanërisht xhin. Ndërsa një gin i thatë në Londër mund të jetë i pari që vjen në mendje, provoni këtë me genever ose një nga gins më të reja si Hendrick's . Kjo është një pije e madhe për xhin që ka një profil më të lehtë botanik.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces
- xhin
- 1/4 ons
- vermut të thatë
- 1/4 ons vermut të ëmbël
- 1/4 ons unsweetened
- lëng ananasi
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker kokteje të mbushur me akull.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 164 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 1 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 4 mg |
| sodium | 54 mg |
| karbohidratet | 6 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 2 g |