Recetë Spaghetti salcë me viçi të ligët terren dhe kërpudha dhe djathë parmesan.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 kile mish i dobët terren viçi
- 1 filxhan qepë (copëtuar)
- 2 14,5 ons kanaçe diced domate
- 1 6-ons mund
- paste domate
- 8 ounces kërpudha (feta)
- Kripë dhe piper për shije
- 1/2 lugë çaji oregano (ose për shije)
- 1/4 lugë çaji basil (ose për shije)
- 1/2 lugë çaji pluhur hudhër (ose për shije)
- 1 zile bell piper (prerë në chunks)
- 1 kile spageti (gatuar dhe drenazhuar)
- Djathë i parmezuar i grirë (për të shërbyer)
Si ta Bëni
- Në një furrë holandeze ose sauté pan, viçi terren kafe me qepë copëtuar.
- Shto domate, paste domate, kërpudha, dhe seasonings.
- Mbulo dhe ziej për 45 minuta.
- Shto copa të gjelbra piper; zierje për 15 minuta më gjatë.
- Shërbyer salcë mbi spageti dhe të kalojë djathin e parmesan.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 370 |
| Fat i shëndoshë | 9 g |
| Fat i ngopur | 4 g |
| Fat i pangopur | 4 g |
| kolesteroli | 67 mg |
| sodium | 226 mg |
| karbohidratet | 40 g |
| Fibër diete | 6 g |
| proteinë | 32 g |