Gjeorgjia në mendjen time është një koktej i këndshëm. Krijuar nga Judy Bronson, i cili shkruan blogun e Cocktations dhe është një psikolog nga tregtia, kjo pije është ajo që jo vetëm që është e vendosur mirë por e lehtë për t'u bërë. Nga burbur dhe likeri në nektar dhe mezi, përbërësit janë të gjitha të lehtë për të gjetur, kështu që kushdo mund të shijojë këtë pije të madhe.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces
- Katër Roses Bourbon Whisky
- 1/2 ons
- Domaine de Canton Ginger Liqueur
- 1 1/2 ounces
- nektar bukuroshe (markë Looza)
- 2-3 dashes të
- Verë hidhur Bitters selino
- 4 gjethe
- borzilok
Si ta Bëni
- Vendi 4 basil të freskët të mesme lë në një shaker dhe përzihet mirë .
- Shtoni lëngjet.
- Shto akull dhe dridhuni fuqishëm për të ftohur dhe përzier aromë.
- Shtrëngoni në një xhami të shkurtër të mbushur me akull dhe zbukuroni me një copëz të freskët prej basil dhe dy kashtë të hollë.
Recetë mirësjellje: Judy Bronson
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 217 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 6 mg |
| karbohidratet | 13 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 1 g |