Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 paund viçi ekstra i dobët
- 1 mish derri i mprehtë
- 8 ounces (rreth 1 filxhan) piper i kuq apo piper dhe qepë shijon, ndarë *
- dash piper cayenne, opsional
- 1 vezë të madhe
- 1 filxhan crumbs bukë të freskëta të bukës
- 1/2 filxhan qumësht
- 1 1/2 lugë çaji kripë
- 1/2 filxhan ketchup
Si ta Bëni
* Ëmbël Dickinson's Hot Pepper dhe Qepë Relish, Pepper Relish Braswell, Stonewall Kuvertë Kuzhina Kuq Kuq, apo piper të ngjashme ëmbël bell pëlqej përzierje.
Vishni një kavançe 9x5x3 inç me llak gatim. Furrë ngrohëse në 350 °.
Kombinoje mishin e tokës, mishin e derrit, gjysmën e filxhanit, vezën, thërrimet e bukës, qumështin, kripën dhe piperin. Mix butësisht derisa të kombinohen mirë. Pako lirisht në kavanozin e përgatitur. Mix ketchup me relish mbetur dhe ftoh.
Piqem mish pule për 1 orë dhe 10 minuta, pastaj në krye me përzierjen e ketchup. Kthehuni në furrë dhe piqni për 10 deri 15 minuta më gjatë.
Shërben 6 deri në 8.
Më shumë Recipes
Meatloaf me fasule të zeza
Mustardë me mjaltë
Mish i pjekur në shtëpi
Mish qengji themelore e mamit
Ëmbëlsira me lustër të mbushur me bollëk
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 495 |
| Fat i shëndoshë | 27 g |
| Fat i ngopur | 12 g |
| Fat i pangopur | 10 g |
| kolesteroli | 244 mg |
| sodium | 959 mg |
| karbohidratet | 16 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 45 g |