Domate të thata të thata janë mënyra e fundit për të shtuar një variant të vogël të hummusit. Hummus domate domate të thata është një nga flavors më të njohura dhe shumë e lehtë për të bërë!
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 mund të garbanzo fasule / chickpeas (15 ounces), drenazhuar
- 3 lugë domate të thara me diell në vaj
- 2 lugë çaji majdanoz
- 2 lugë
- vaj ulliri
- 2 lugë
- lëng limoni
Si ta Bëni
- Në një përpunues të ushqimit , kombinoni të gjithë përbërësit dhe procesin deri sa të butë dhe të butë. Nëse konsistenca hummus është shumë e trashë, shtoni 1 lugë gjelle ujë deri në konsistencën e dëshiruar.
- Shërbyer dielli i thatë humus domate menjëherë me bukë hot pita , veggies, ose patate të skuqura pita . Shitore në një enë hermetike në frigorifer. Hummus domate të thata të thata mund të bëhet deri në dy ditë më parë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 78 |
| Fat i shëndoshë | 3 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 40 mg |
| karbohidratet | 10 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 3 g |