Këto perime të lehta, të thata, janë bërë në tenxhere të ngadaltë, me brokoli dhe lulelakër ose ndonjë përzierje me perime që dëshironi, qepë, supë krem, djathë dhe pimientë të copëtuar. Kjo mund të bëhet me perime të ngrira aq lehtë sa me të freskëta për të shkrirë veggies shpejt, thjesht vendosni në një ceps dhe të drejtuar ujë mbi ta.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 4 gota përzierje të perimeve të ngrira (dmth. Brokoli / lulelakër), shkrirë
- 1/2 filxhan qepë copëtuar
- 1 mund (10 3/4 ounces) krem kondensuar me supë me kërpudha, yndyrë të rregullt ose të ulët
- 1 kavanoz (2 ounces)
- pimientos copëtuar , drenazhuar
- 2 gota djathë të copëtuar amerikan (Velveeta ose djathë të ngjashëm)
- Piper, për shije
Si ta Bëni
- Llokoçis automatikisht me llak me gatim.
- Kombinoje perimet, supë, pimiento, qepë dhe djathë në tenxhere të ngadalshëm.
- Mbuloni dhe përgatitni me LOW për 4-6 orë.
- Llokoçis në një piper të zi pak të freskët të tokës ose piper i kalitur, për shije. Llokoçis mirë para se të shërbeni.
Shikoni më shumë receta gatimi të ngadalta gatimi dhe bazat gatimore.
Më shumë Side Slow Cooker
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 249 |
| Fat i shëndoshë | 7 g |
| Fat i ngopur | 5 g |
| Fat i pangopur | 2 g |
| kolesteroli | 28 mg |
| sodium | 135 mg |
| karbohidratet | 39 g |
| Fibër diete | 3 g |
| proteinë | 9 g |