Ashtu si shumica e recetave VitaMix, kjo është e shëndetshme. I ulët në yndyrë, i lartë në fibra, kalium dhe vitaminë C, kjo akullore shtëpi e domate me lëng deti është e sigurtë se do të bëhet një nga recetat tuaja të preferuara Vita Mix.
Kjo recetë ribotohet me leje nga Vita-Mix Corporation.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 filxhan domate kumbulle, larë
- 1/4 filxhan qumësht (skaj, 1 për qind ose 2 për qind)
- 1/3 filxhan sheqer i grimcuar
- 16 oz. luleshtrydhe të ngrira pa lulëzuar
Si ta Bëni
- Vendosni të gjithë përbërësit në Mix Vita Mix Blender në listën e porositur.
- Sigurojeni fëmijën dhe futni ngacmimin.
- Zgjidh VARIABLE, shpejtësia # 1. Kthejeni në makinë, dhe shpejt të rritur shpejtësinë në # 10, pastaj HIGH.
- Shtypini frutat e ngrira në blades me ngacmim derisa përzierja është e përzier dhe e ngrirë.
- Katër mounds duhet të formohet kur përzierje është bërë në rreth 30-60 sekonda. Mos overmix, ose përzierje do të fillojë shkrirjes.
Bën 8, 1/2 filxhan servings.
Për shërbyer: 60 kalori, 0 g yndyrë (0 g yndyrna të ngopura), 1 mg kolesterol, 5 mg sodium, 149 mg kalium, 15 g karbohidrate, 2 g fibra, 1 g proteina, 5% vitaminë A, 29% vitaminë C.
Recipes Strawberry
Sallatë e spinaqit të luleshtrydheve
Cake Tunnel Strawberry
Strawberry Smoothie
Strawberry Banana Smoothie
Luleshtrydhe çokollatë
Lëngjet e luleshtrydhe
Çokollatë Peanutty mbuluar luleshtrydhe
Fasule frutash Casserole me luleshtrydhe
Parfaits kos
Çokollatë Strawberry shkrifët
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 59 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 1 mg |
| sodium | 5 mg |
| karbohidratet | 14 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 1 g |