Shpirtrat e fryrë në mënyrë tipike janë bërë me fruta apo bimë, por një çaj? Është interesante dhe një ndryshim i mirë i ritmit, sidomos për nxitjen e një rum të moshuar si Flor de Caña 4 Viti. Pjesa me të vërtetë e këndshme është se ajo merr vetëm rreth një orë për infuzion. Kur ky infuzion është i përzier në Partinë e Çajit të Hatter-it, merr edhe më mirë, sidomos me shurupin e xhenxhefilit, të cilin mund ta bëni duke bërë një infuzion tjetër të ngjashëm me këto shurup të thjeshta duke përdorur xhenxhefil të pastër.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces Flor de Caña 4 Viti infused me çaj Summer Royale (shih më poshtë për një-si)
- 3/4 ons lëng limoni
- 1/2 ons
- shurup kallam sheqeri
- 1/4 ons
- shurup xhenxhefil
- garniturë:
- rrota e gëlqeres
Si ta Bëni
- Shkundni të gjithë përbërësit së bashku dhe pastaj tendosni në një gotë gurësh .
- Dekoroj me një rrotë të gëlqeres.
Si të bëni Infused Flor de Caña
Shtoni katër lugë çaji verë Royale në një shishe me lëng Flor de Caña rum dhe le të qëndroni për një orë, dhe pastaj tendosje.
Recetë mirësjellje: Flor de Caña Rum
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 133 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 26 mg |
| sodium | 19 mg |
| karbohidratet | 30 g |
| Fibër diete | 6 g |
| proteinë | 3 g |