Belladonna është një nga koktejet më të lehta tiki që mund të bëni. Unë them se për shkak se të gjithë ju duhet të mbani mend është se përbërësit 5 (2 lloje të rum dhe 3 lëngje) derdhen në mënyrë të barabartë, të tronditur dhe të tensionuar mbi akull. Rezultati është një grusht i shpejtë frutash.
Ka variacione të tjera të Belladonna që përfshijnë grejpfrut dhe një prekje të grenadines , por unë preferoj shijen më të thjeshtë.
Më shumë Tiki-Style Cocktails
- Reçetë Koktejçë dhimbje koke
- Recipe Koktej Zombie
- Recipes Beachcomber Koktej
- Recipes Blue Hawaiian Koktej
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 ons rum errët
- 1 ons rum rum
- 1 ons
- lëng portokalli
- 1 ons
- lëng boronicë
- 1 ons
- lëng ananasi
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker kokteje të mbushur me akull.
- Shkundni mirë .
- Shtrëngoni në një xhama me kolin të mbushur me akull të freskët .
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 173 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 2 mg |
| karbohidratet | 10 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |