Agimi i thartë është një argëtim, interpretim i ri i Sunrise popullore Tequila , duke shfaqur Mark Bourbon Maker me një grimcë të vogël shtesë për t'i mbajtur gjërat interesante. Është një koktej zbavitës për verën , mëngjesin e mëngjesit , ose çdo rast që kërkon një pije që është e njohur dhe e ndryshme.
Receta është shumë e thjeshtë dhe sapo të keni këtë uiski të njohur në dorë, kjo është e gjitha për përbërësit e freskët . Sigurohuni që të shtrydhni limon tuaj dhe lëngje portokalli për të krijuar pije më të mirë provë dhe mos harroni të bëni shurupin tuaj të thjeshtë dhe grenadinën. Këto dy shurupe janë shumë të lehta për t'u bërë nga e para dhe të ruhen në shirit për përdorim të përditshëm.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 4 pjesë
- Treguesi i Mark Bourbon Whisky
- 3 pjesë
- limon i freskët i shtrydhur
- 2 pjesë
- shurup i thjeshtë
- 1 pjesë
- lëng portokalli të shtrydhur të freskët
- garniturë:
- Grenadin në buzë.
Si ta Bëni
- Derdh burbur, shurup të thjeshtë dhe lëngje në një shaker koktej pa akull.
- Shkundni një herë.
- Shtoni akullin dhe shkundni përsëri.
- Silleni në xhami koktej .
- Rim jashtë gotë me grenadine për të krijuar efektin e agimit.
(Recipe nga Mark Whiskey Mark Bourbon)
Këshilla për të bërë një Agim të thartë
Ka një mashtrim të vogël për të ndërtuar koktej, sepse do t'ju duhet të derdhni ngadalë grenadinën përgjatë buzës së brendshme të xhamit dhe ta lejoni që të zhytet në fund.
Ndryshe nga sunrises tjera, nuk ka akull për të filtruar shurupin e kuq, edhe pse viskoziteti do ta bëjë atë të zhytet në mënyrë të natyrshme dhe pas pijeve të para ju do të merrni varjen e teknikës së nevojshme.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 2448 |
| Fat i shëndoshë | 1 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 405 mg |
| karbohidratet | 505 g |
| Fibër diete | 5 g |
| proteinë | 17 g |