Po, ju mund të përgatisni një gjellë të shëndetshme vegjetariane dhe vegjetariane kungull butternut në pjatën tuaj! Vetëm zhvishem kungull, hiqni fara dhe shtoni atë në crcokpot ashtu si kjo! Kjo gjellë e butë kungull nuk mund të jetë më e thjeshtë.
Ashtu si squash butternut? Shkoni poshtë për më shumë mënyra për të përgatitur një vakt butternut kungull.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 kungull butternut
- 1/4 filxhan margarinë
- 1/3 filxhan sheqer (kafe)
- 1/2 lugë spinace
- 1/4 filxhan rrush të thatë
Si ta Bëni
- Hekni kungull dhe hiqni fara. Vendi kungull në tenxhere qerthamës ose tenxhere të ngadalshëm, pastaj shtoni përbërës të mbetur në krye.
- Cover dhe kuzhinier në të ulët për 6-7 orë.
Më shumë receta kungull vegjetariane:
- Supë kungull vegjetarian
- Kungull Acorn me mbushje misri
- Kungull i mbushur me quinoa
- Kungull Acorn me fasule pjekur vegjetarian
- Kungull Acorn me mbushje "suxhuk" vegjetarian
- Kunguj i mbushur me elb
- Kungull i pjekur në skarë me djathë
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 187 |
| Fat i shëndoshë | 7 g |
| Fat i ngopur | 1 g |
| Fat i pangopur | 2 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 94 mg |
| karbohidratet | 33 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 1 g |