Shërbyer këtë pjatë me bizele me misër dhe domate me feta për një vakt të përsosur familjar.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3 feta proshutë (diced)
- 1 1/2 lugë vaj vegjetal
- 1 1/2 gota qepë (copëtuar)
- 3 karafil hudhër (thyer dhe i grirë)
- 8 ounce proshutë (diced)
- 4 gota supë pule
- 4 gota bizele të freskëta me ngjyrë vjollce
- Kripë dhe piper (për shije)
Si ta Bëni
- Cook proshutë në një tigan ose mikrovalë deri pothuajse i freskët.
- Hiqeni në peshqir letre për të kulluar. Vaj ulliri të nxehtë në një tigan të madh mbi ngrohjen mesatare.
- Shto qepë dhe proshutë dhe kuzhinier, nxitje, derisa qepë është e butë dhe e butë. Shto hudhër dhe gatuaj për 1 minutë më gjatë.
- Shto proshutë, supë pule, dhe bizele dhe të sjellë në një zierje.
- Ulja e ngrohjes në të ulët, të mbuluar, dhe ziej për 50 deri në 60 minuta, ose derisa bizele janë vetëm tender.
- Hiqni mbulesën dhe shtoni në mes të ulët; ziej për 5 deri në 10 minuta më gjatë.
- Shijoni dhe shtoni kripë dhe piper, sipas nevojës.
Gëzuar Vitin e Ri bizele
Hoppin 'John II
Black-Eyed Pea Loaf
Black-Eyed Pea Salad
Black Eyed Peas dhe piknik i tymosur
Hamami i tymosur me pisha
Piknik i derrit të freskët me perime
Indeksi i Black-Eyed Peas
Kokrra e derrit dhe recetave të prera
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 182 |
| Fat i shëndoshë | 6 g |
| Fat i ngopur | 1 g |
| Fat i pangopur | 3 g |
| kolesteroli | 20 mg |
| sodium | 761 mg |
| karbohidratet | 20 g |
| Fibër diete | 5 g |
| proteinë | 12 g |