Rumble Rum Rum është një marrje në Sangria tradicionale , dhe ngjyra e saj e kuqe e errët i jep një ndjenjë të përgjakshme që është e përsosur si një grusht i frikshëm për partinë tuaj të Halloween . Shumë pak lexues kanë vënë në dukje (mjaft qesharake, mund të them) se ky është një grusht shumë i fortë. Konsideroni veten paralajmëruar.
Pavarësisht listës më të gjatë të përbërësve, kjo është në të vërtetë një grusht shumë i thjeshtë për të ndërtuar . Çelësi, megjithatë, është që ta bëjë atë përpara kohe dhe të lejojë të gjithë përbërësit të pushojnë së bashku para se të shërbejnë.
Duhet të argëtoheni duke ujdisur tasin tuaj me merimangat e rreme, çrregullimet (në pjesën e jashtme të tasit), ose me garniturat e mërzitshme dhe të ngrënshme duke lundruar sytë e kësaj syze në lëng.
Çfarë do t'ju nevojitet
- Shishe 1-750ml
- DonQ Cristal Rum
- 1/2 shishe
- verë e kuqe
- 6 ounces
- lëng i freskët i limonit
- 6 ounces
- treshe secili liker
- 6 ounces
- shurup i thjeshtë
- 2
- limes të prera në rrota të hollë
- 2 të kuqe
- portokall i feta në rrota të hollë
Si ta Bëni
- Shtoni të gjithë përbërësit në një tas të madh grusht dhe vendoseni në frigorifer për të paktën dy orë para se të shërbeni.
- Shërbejuni mbi akull në një xhami të shënoj.
Sa i Fortë Është Punch Rum Bloody?
Siç e kam paralajmëruar tashmë, kjo nuk është një grusht i dobët dhe kur ne drejtojmë numrat, gjejmë se përmbajtja e alkoolit është mjaft e lartë në krahasim me recetat e tjera të grushta. Nëse përzihet siç shkruhet në recetë, Bloody Rum Punch është rreth 24% ABV (48 prova).
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 233 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 63 mg |
| karbohidratet | 19 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 1 g |