Ky koktej është i përkryer për ditët me të vërtetë të ftohta kur një pije e ftohtë thjesht nuk do të bëjë. Konsideroni të ngrohtë të modës së njëjtë koktej të madh si modës së vjetër të modës së vjetër , vetëm mbaroi me një ujë të vogël të ngrohtë dhe një mënyrë e madhe për të përfunduar ditën.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces
- Mark Maker's Mark whiskey burbon
- 3 dashes te
- Angostura Bitters
- 1 kub të sheqerit
- 1 fetë portokalli
- 1
- maraschino qershi
- Splash e
- sode klubi
- garniturë:
- feta portokalli
- Garnishes: qershi
Si ta Bëni
- Vendosni një kub të sheqerit në fund të një xhami të modës së vjetër dhe shtoni 3 dylli të hidhur të Angostura direkt në kubin e sheqerit sa më shumë që të jetë e mundur.
- Shto një fetë portokalli, një qershi, dhe një spërkatje e sodës dhe përzierje tërësisht.
- Hiqni mbetjet e frutave.
- Shtoni 2 ounces Mark Bourbon të Maker dhe më së miri me ujë të ngrohtë.
- Garnizoni me një fetë të freskët portokalli dhe një qershi.
Recetë mirësjellje: Whisky Mark Bourbon Prodhues
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 247 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 630 mg |
| karbohidratet | 27 g |
| Fibër diete | 5 g |
| proteinë | 2 g |