H. Joseph Ehrmann i Elixir Saloon në San Fransisco krijoi këtë interpretim freskues të një pije të preferuar, Kupën e Pimmit . Në Kupën e Selino Nr. 1, ai përdor një shishe një karamele Vodka dhe Pimm të çiftëzuar me cilantro, selino dhe kastravec anglisht. Rezultati është një shpikje tantalizing pranverë me të gjithë freskinë që ju mund të dëshironi.
Në përputhje me rrënjët organike të Square One, unë sugjeroj që të zgjidhni perime organike dhe bimë për koktej të "gjelbër" përfundimtar.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces
- Sheshi Një Kastravec Vodka Organike
- 2 "kërcell selino (më afër zemrës për ëmbëlsi)
- Palm-plotë
- cilantro (1/4 filxhan)
- 1 ons lëng limoni
- 3/4 ons
- agave nektar
- 1/2 ons
- Pimm-së
- 1 "të freskëta
- Kastravec Anglisht
Si ta Bëni
- Në një xhami përzierëse, përqendroje kastravecin, selenin, cilantron dhe lëngun e limonit në një pulpë.
- Shtoni pimmin, nektarin agave dhe vodka.
- Mbulo në akull dhe shkundni fort për 10 sekonda.
- Hawthorne lloji në një gotë të gjatë mbi akull të freskët dhe garniturë me një copë qendër të selino.
Recetë mirësjellje: H. Joseph Ehrmann
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 230 |
| Fat i shëndoshë | 6 g |
| Fat i ngopur | 2 g |
| Fat i pangopur | 2 g |
| kolesteroli | 158 mg |
| sodium | 174 mg |
| karbohidratet | 35 g |
| Fibër diete | 8 g |
| proteinë | 14 g |