Përzierja e shijes në këtë mustaqe të Satanait është me të vërtetë mjaft e këndshme, por është e fuqishme dhe më e gjatë se shumica e pijeve "deri" (kap ato syza të koktejut) dhe kjo mund të jetë aty ku mori emrin e tij të frikshëm.
Sipas librit të mirë të shpirtrave të AJ Rathburn, nëse do të kalonit Grand Marnier për një tjetër liker portokalli si curacao, pirja do të quhet prapë "Whiskers e djallit të satirëve". Një teknikizëm i vogël (edhe pse dy likeret prodhojnë shije paksa të ndryshme në pije), por një shënim i rëndësishëm nëse ndonjëherë e dëgjoni afatin.
Më shumë Gin-Bazuar Cocktails
- Recipe Classic Gimlet
- Recipes Singapor Sling
- Re Orleans Fizz Recipe
- Shalqi Kastravec pije freskuese Recipe
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 ons gin
- 1/2 ons
- Portokalli Grand Marnier portokalli
- 1 ons thatë
- vermut
- 1 ons vermut të ëmbël
- 1 ons
- lëng portokalli
- 2 dashes
- bitters portokalli
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker kokteje të mbushur me akull.
- Shkundni mirë .
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 288 |
| Fat i shëndoshë | 9 g |
| Fat i ngopur | 3 g |
| Fat i pangopur | 5 g |
| kolesteroli | 16 mg |
| sodium | 212 mg |
| karbohidratet | 26 g |
| Fibër diete | 3 g |
| proteinë | 9 g |