Ndonjëherë thjeshtë është më e mira! Ky copëtim i thjeshtë i mishit të derrit dhe piqem me oriz është provë e mirë dhe e lehtë për t'u përgatitur. Shtoni brokoli ose një perime tjetër dhe një sallatë të hedhur për një vakt të plotë.
Ndjehen të lirë për të shtuar disa pimientos copëtuar ose matchsticks karrota në përzierje oriz për disa shije shtesë dhe ngjyra.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 6 deri në 8 copëza derri
- 1 paketë të thatë
- përzierje supë qepë
- 1 filxhan oriz i papjekur
- 3 gota ujë
Si ta Bëni
- Ngroheni furrën në 350 F.
- Në një pjatë për pjekje nga 9 deri në 13 inç, kombinoni përzierjen e supës, orizin dhe ujin.
- Vendi grirë derri në majë të përzierje oriz.
- Gjellë disa nga përzierje oriz në krye të çdo presje derri.
- Mbuloni fort me fletë metalike dhe piqni në furrën e nxehur për 40 minuta; hiqni petë dhe gatuaj për një tjetër 20 minuta.
- Shërbyer copëtimin e derrit dhe tavanin e orizit me brokoli të avulluar ose një sallatë jeshile të hedhur. Ose të shërbejë me domate të freskëta me feta.
Ju mund të dëshironi:
- Kërpudhat e mishit të derrit me salcë krem dhe verë
- Biskota të lehta, të shijshme balsamike me lustrim derri
- Pjekje derri i pjekur derri
- Hekur Skillet Bërxolla derri me mollë dhe perime
- Biskota me erëza të mishit të gjelbër me domate dhe peppers kile
- Bërxolla të lehta të pjekur derri me mollë, kanellë dhe sheqer Brown
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 520 |
| Fat i shëndoshë | 24 g |
| Fat i ngopur | 8 g |
| Fat i pangopur | 9 g |
| kolesteroli | 138 mg |
| sodium | 122 mg |
| karbohidratet | 26 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 47 g |