Brockmans Gin është një stil gin që mbështetet në dëllinjë dhe, në këtë rast, fokusohet në një aromë frutash, dmth boronica dhe manaferra. Kjo recetë e Blackberry Sidecar luan atë aromë të ferrë dhe është një kënaqësi e mirë për Sidecar gjithmonë popullor.
Koktej është mjaft i thjeshtë dhe ju do të dëshironi të siguroheni që të përdorni manaferrat e freskëta, veçanërisht kur ato janë në kulmin e tyre. Gjithashtu, për kumbullat e hidhura, ju do të gjeni se Fee Brothers bën një të shkëlqyer.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces Brockmans Gin
- 3/4 ons
- sekondë e trefishtë
- 1/2 ons
- lëng limoni (flash)
- 4 manaferra
- 1 dash
- kumbullat
- Dekoroj: kthesë limoni
Si ta Bëni
- Në një xhami përzierëse , thahen manaferrat me lëng limoni dhe sekondë trefishe.
- Shtojini një kallam, krem dhe akull.
- Shkundni fuqishëm .
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
- Dekoroj me kthesë limoni.
Recetë mirësjellje: Brockmans Gin
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 435 |
| Fat i shëndoshë | 3 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 9 mg |
| karbohidratet | 67 g |
| Fibër diete | 31 g |
| proteinë | 8 g |