Sidecar Boston është një kryq në mes të një Daiquiri dhe Sidecar origjinale. Është gjithashtu në thelb e njëjta pije si një Ndërmjet Sheets , dallimi është zgjedhja e limonit ose lëng limonit.
Është një pije argëtuese që është mjaft e lehtë për t'u kujtuar, duke e bërë atë një të mirë për të shtuar në repertorin tuaj të pijeve .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3/4 ons rum rum
- 3/4 ons
- raki
- 3/4 ons
- sekondë e trefishtë
- 1/2 ons
- lëng limoni
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker kokteje të mbushur me akull.
- Shkundni mirë .
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
Sa i fortë është Sidecar i Bostonit?
Ka shumë pije në Sidecar të Bostonit kështu që nuk duhet të jetë befasi që kjo nuk është ajo që ne do të konsideronim një koktej të lehtë. Nëse bëhet me rum dhe raki 80-prova, kjo pije do të kishte një përmbajtje alkooli rreth 26% ABV (52 prova) .
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 176 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 4 mg |
| karbohidratet | 24 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 2 g |