Princesha e lëmuar është një koktej fantastik i vjeshtës i krijuar nga Mixologist Jonathan Pogash. Ai kombinon shumë elementë të mëdhenj duke përfshirë një vodka të butë vanilje dhe dy flavors të sezonit, kungull dhe boronicë. Kjo është sjellë së bashku me bardhë veze, e cila shton një cilësi të trashë, të butë, të pasur me pije që është thjesht e shijshme. Është një pije që mund të shërbeni gjatë gjithë sezonit dhe është një mënyrë e shkëlqyer për të përfunduar atë vakt të Falënderimeve .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces
- Sobieski Vanilia Vodka
- 5
- boronica të kuqe
- një çikë
- erëz e kungujve
- 1/2 ons lëng limoni të freskëta
- 3/4 ons
- shurup i thjeshtë
- 1
- E bardha e vezes
Si ta Bëni
- Në pjesën e poshtme të një xhami përzierës , përqafoni boronat dhe erëzat në shurupin e thjeshtë dhe lëngun e limonit.
- Pastaj shtoni përbërës të mbetur dhe të dridhur të thatë.
- Pastaj shtoni akullin dhe shkundni përsëri.
- Silleni në xhami të ftohtë të martinit dhe shtoni 3 kastraveqe lundruese për garniturë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 341 |
| Fat i shëndoshë | 1 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 420 mg |
| karbohidratet | 32 g |
| Fibër diete | 4 g |
| proteinë | 28 g |