Gjëja më e mirë për koktejet klasike siç është Modës së vjetër është se ata vazhdimisht frymëzojnë paraqitjet moderne të preferuarave të vjetra, gjë që është ajo që bazohet në shumicën e mixologjisë moderne. Ky interpretim i Reposado Old-fashioned është rezultat i asaj frymëzimi.
Kjo pije merr një tequila të moshuar , reposado dhe e kryeson atë me një përzierje të ngatërruar të qershisë dhe nektarinëve me nektar agave. Përzierja nxjerr si frytin e lehtë dhe të errët të shumë tequilas reposado për një pije të madhe me skuqje. Nëse ju pëlqen, pije të lartë me sode klubit .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3 ounces tequila (reposado)
- 2 feta nectarine
- 2 qershi (bing)
- 1 lugë gjelle
- agave nektar
- 2 dashes
- Angostura bitters
- Për garniturë:
- Qershi Bing
- Fetë e nektarinës
Si ta Bëni
- Në një gotë të modës së vjetër shtoni qershitë, nektarinat dhe nektarin agave.
- Ndërhyni mirë, derisa përbërësit të jenë të përzier mirë.
- Mbushni xhami me kube akulli.
- Shtoni tequila .
- Ndajeni mirë .
- Garnizoni me një fetë nektarine dhe qershi bing.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 323 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 14 mg |
| karbohidratet | 75 g |
| Fibër diete | 8 g |
| proteinë | 5 g |