Kjo është një kthesë e pazakontë për recetë tradicionale të koleslaw. Lakra është e përzier me kerri dhe erëza të tjera për një sallatë vegjetariane dhe vegan. Ky recetë është gjithashtu një recetë e gjallë, e gjallë.
Ashtu si sallatat e para? Këtu ka më shumë sallata ushqimore të papërpunuara për t'u provuar.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 kokë lakër jeshil, copëtuar
- 1/3 filxhan copëtuar kokosit kokrrizë (të jetë i sigurt para të saj, nëse është e nevojshme)
- 2 tbsp lëng limoni
- 1/4 filxhan
- vaj ulliri i ftohur
- 1/4 filxhan salcë soje (nëse është e papërpunuar, përdorni
- Nama Shoyu )
- 3 tbsp farat e susamit
- 1/3 tsp shafran i Indisë
- 1/2 lugë curry
- 1/2 lugë çaji
Si ta Bëni
Në një tas të madh, hedhini së bashku të gjithë përbërësit, duke u siguruar se lakra është e veshur në mënyrë të barabartë.
Nëse është e mundur, të ftoheni për të paktën një orë dhe të hedhni tërësisht përsëri para se të shërbeni. Kjo do të lejojë që të gjithë flavors të përzihem dhe përzierje.
Më shumë Recipes Ushqimi Raw :
Sallatë Thai Easy Raw Pad Thai
Receta e domosdoshme qumështi shqeme
Receta "Burrito" e papërpunuar
Vegla Pesto Recipe
Jicama "Fries"
Fig dhe Recipes Sallatë Mint
Supë me piper të kuq Gazpacho
Shalqi Gazpacho supë
Recetë e papërpunuar e kërpudhave
Më shumë receta të thjeshta të ushqimit të papërpunuar
Më shumë receta vegjetariane
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 272 |
| Fat i shëndoshë | 19 g |
| Fat i ngopur | 4 g |
| Fat i pangopur | 11 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 994 mg |
| karbohidratet | 23 g |
| Fibër diete | 10 g |
| proteinë | 7 g |