Për të kursyer kohë, matni përbërësit para se të filloni dhe mund ta keni këtë piccata të shijshme pule në tavolinë për më pak se 15 minuta. Shërbyer me një kungull të këndshëm dhe shpargu të shpejtë mikrovalë për një vakt të shpejtë dhe të lehtë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 4 shkurtime të gjoksit të pulës (rreth 1-1 / 2 paund)
- 1 lugë gjelle miell me gjithë qëllime
- 1/2 lugë çaji qepë pluhur
- 1/2 lugë çaji
- pluhur hudhër
- 1/2 lugë çaji
- kosher kripë
- 1/4 lugë çaji i freskët tokë e zezë
- piper
- 2 lugë gjelle
- vaj ulliri
- 1/4 filxhan verë të bardhë ëmbël
- 1 lugë gjelle gjalpë
- 1 lugë gjelle lëng limoni (rreth 1/2 limon)
- 1/2 filxhan
- aksioneve të pulave
- 1 lugë gjelle të vogla
- kaperi , drenazhuar
Si ta Bëni
- Kombinoje miell, pluhur qepë, pluhur hudhre, kripë kosher dhe piper i zi. Sasi e barabartë në të dy anët e cutlets pule.
- Nxehini një tigan të madh të rëndë mbi nxehtësinë mesatare deri në nxehtësi
- Shtoni vajin e ullirit dhe vorbullën për të veshur pjesën e poshtme të tiganit.
- Shto pulën në një shtresë dhe kuzhinier në anën e parë për 5 minuta, ose deri në ngjyrë kafe të artë. Kthejeni dhe ngjyrë kafe në anën tjetër. Kthejeni vetëm një herë. (Do të gatuhet më vonë.) Hiqeni në një pjatë.
- Shtoni verën e bardhë në drippings pan dhe kuzhinier, scraping deri copa browned, derisa syrupy. Llokoçis në gjalpë, lëng limoni, dhe aksioneve të pulave. Gatuaj për 2 minuta.
- Kthejeni pulën në tigan, duke u kthyer në të dy anët me salcë. Ziej deri sa pule nuk është më rozë në qendër (160 në një termometër të lexuar menjëherë).
- Sasi e vogël me kaperët. Le të pushoni për 2 minuta, pastaj të shërbeni me salcë pan.
Anët e sugjeruara
- Kuskus i shijshëm i pulave
- Easy Asparagus Mikrovalë
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 601 |
| Fat i shëndoshë | 36 g |
| Fat i ngopur | 10 g |
| Fat i pangopur | 16 g |
| kolesteroli | 150 mg |
| sodium | 888 mg |
| karbohidratet | 17 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 48 g |