Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 gota sheqer
- 2/3 filxhan qumësht
- 1 filxhan çaji marshmallow creme
- 1 gotë gjalpë badiava (i butë ose i crunchy)
- 1 lugë çaji vanilje
Si ta Bëni
Boil sheqer dhe qumësht në fazën e butë top *. Hiqeni nga nxehtësia dhe nxisni përbërësit e mbetur. Hidheni në një pan katror 8 inç. Pritini në sheshe kur jeni i fortë.
* Për të testuar për fazën e butë të topit
Një sasi e vogël e shurupit që ka rënë në ujë të ftohtë formon një top, por rrafshohet kur kapet me gishta.
Më shumë Recipes Fudge
Karo Çokollatë Fudge Recipe
Recipes Mikrovalë Fudge
Haystacks Candy Mikrovalë
Krem i lehtë i kremit të djathit
Velveeta Fudge
Brown Sugar Fudge
Krem karamel krem, vanilje ose çokollatë
New Orleans Fudge
Krem karamel me mish kafe
Amaretto Fudge
Cherry Opera Fudge
Gezofshi i Kikirik i preferuar
Pesë minuta çokollatë karrem
New Orleans Pralines
Receptin e Karlinit për Hyjninë
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 217 |
| Fat i shëndoshë | 9 g |
| Fat i ngopur | 2 g |
| Fat i pangopur | 4 g |
| kolesteroli | 3 mg |
| sodium | 89 mg |
| karbohidratet | 32 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 4 g |